Levelet fogok írni az amerikaiaknak

Szíriában hatalmas válság van, amely nem csak polgárháborúvá fajult, de lassan nemzetközi konfliktussá terebélyesedik.


Egyiptomban a választások után újra bizonytalan a helyzet, a Tahrir téren ismét tüntetők vannak.


Afganisztánban és Irakban mind a mai napig kérdés, hogy meddig maradnak ott a "békefenntartók", és mi lesz, ha kimennek.

Az Európai Unió története legsúlyosabb válságát éli, amely vírusként terjedhet szét az egész világban. Ezen belül Görögország jövőjéről mind a mai napig nem lehet mondani semmi biztosat.

A sort folytathatnánk.

De 50 amerikai kongresszusi képviselő számára ez mit sem számít. Az ő aggodalmuk a mi hazánkkal, Magyarországgal kapcsolatos, ezen belül is a Jobbikkal, amelyet antiszemitának, homofóbnak és rasszistának tartanak.

Levelüket Orbán Viktorhoz címezték, aki jelenleg Prágában van, és így azt csak hétfőn fogja elolvasni.

A sajtóból egyelőre csak részleteket tudtam meg erről a levélről, de jól látható, hogy az tele van csúsztatásokkal, hazugságokkal.

Bár nem nekem címezték, de abban az én pártomat, tagjaink ezreit, és a Jobbik egymillió magyar szimpatizánsát sértették meg, közvetve pedig egész Magyarországot.

A jövő héten ezért én is levelet fogok írni nekik. Méghozzá nyíltat, bárki elolvashatja majd, mert én nyílt kártyákkal játszom.

Vona Gábor